Noel Ruhunu Yansıtan Filmler

2021 yılına girmemize sayılı günler kala size yeni yıl temalı muhteşem 10 filmden bahsetmek istedim. Yılbaşı akşamı ailecek izleyeceğiniz filmler listesine bunları da ekleyin derim.

Miracle on 34th Street

Les Mayfield’ın yönettiği 1994 yapımı fantastik aile filmi.

34.Cadde’de mucize başından sonuna kadar Noel ruhunu buram buram hissettiren eğlenceli bir aile filmi. Kriss Kringle adlı aksakallı ve ak saçlı bir dedenin kendini Noel Baba olarak iddia etmesiyle başlayan bir hikâye. Bakalım sonunda Noel baba kendini kanıtlayabilecek mi?

The Holiday

Aşk hayatları yolunda gitmeyen iki kadın, internette ev değişimine dayanan bir siteden birbirlerini bulurlar. Noel tatili için hiç tanımadıkları evlerde hiç tanımadıkları insanlarla tanışabilme imkanı sunan bu site sayesinde hayatları değişir. Noel ruhunu da yaşatan filmin yönetmenliğini, Nancy Meyers yapmıştır. 2006 yapımı romantik komedi türündeki filmin başrollerinde, Kate Winslet ve Cameron Diaz yer alıyor.

Love Actually

2003 yapımı romantik komedi filmi. Yönetmenliğini Richard Curtis’in yaptığı film, Noel’e bir hafta kala yaşanan on farklı hikâyeyi anlatıyor. Geçişler biraz karışık olmuş ancak genel anlamda oyuncular harika. Romantik komedi filmlerinin tam karşılığı olan filmlerden biri.

Home Alone

Noel ruhu denilince ilk akla gelen filmlerden biri sanırım. 1990 yapımı komedi filmi Evde Tek Başına’nın yönetmeni Chris Colombus’tur. Macaulay Culkin, Joe Pesci ve Daniel Stem’in başrollerini paylaştığı film, evde unutulan bir çocuk ve Kevin’ın ailesinin noel tatiline gitmesini fırsat bilen 2 hırsızın arasında geçen macerayı konu alıyor.  

Klaus

Klaus, Sercio Pablos tarafından yazılan ve yönetilen 2019 yapımı animasyon komedi-drama filmi. Jesper ve Klaus’un yeni bir gelenek yaratmak ve Noel ruhunu yaşatmak için neler yaptığını konu alıyor. Klaus’un Noel Baba görünümü, Jesper’ın zekâsı ve özgüveniyle birleşince ortaya muhteşem bir hikâye çıkmış. Klaus Sihirli Plan, Netflix’in ilk orijinal animasyon filmi olarak dağıtılmıştır.

The Polar Express

Noel Baba’nın varlığına inanmayan bir çocuğun Kuzey Kutbu’na doğru çıkan meraklı yolculuğunu konu alıyor film. Küçük büyük herkesin merakla izleyeceği filmlerden biri. Animasyonlar öyle başarılı olmuş ki gerçeğe yakın bir teknik olan gerçek oyuncuların jest ve mimikleri kaydedilerek animasyon karelerine aktarılmıştır.

The Christmas Chronicles

Tedd ve Kate adında iki kardeşin Noel Babayı görmeleri ve onun kızağına binmeleriyle başlayan hikâyelerini konu alıyor. Eğlenceli bir Noel filmi. Ailecek izleyebileceğiniz bu yapımın yönetmeni Clay Kaytis’dir. 2018 yapımı Noel Günlükleri filminin 2020 yılında 2. Serisi de çekilmiştir.

The Muppet Christmas Carol

Muppetlar’dan Noel Şarkısı 1992 yapımı komedi aile filmi. Charles Dickens’in aynı adlı kitabından uyarlanan film, yılbaşı akşamı ailecek izlenilecek eğlenceli filmlerden biri.

Arthur Christmas

Hediye Operasyonu 2011 yapımı animasyon macera komedi türünde eğlenceli bir noel filmi. Sarah Smith ve Barry Cook’un yönetmenliğini yaptığı film, Film, Noel Baba’nın bir gecede onca hediyeyi nasıl dağıtabildiği sorusuna cevap buluyor. Mutlaka izlenmesi gereken yılbaşı filmlerinden biri.

A Christmas Story

1983 yapımı komedi aile filmi. Yönetmenliğini Bob Clark’ın yaptığı film, dokuz yaşındaki Ralphie’nin hikâyesini öylesine dengeli ele almış ki. Çocukluğunuza dönmeye hazır mısınız? İşte tam da bu film bunu yaşatıyor insana. Film boyunca insanın yüzünde istemsiz bir gülümseme yer ediyor. Yılbaşı gecenizi şenlendirecek bu filmi izlemediyseniz bir şans verin derim.

İyi Seyirler

Latte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: