keçiboynuzu

KORONAViRÜSE SAVAŞ AÇAN ÜÇLÜ

Bu üçlüyü hayatınızdan eksik etmeyin.

Keçiboynuzu pekmezi, çörekotu yağı ve bal. Geçirdiğimiz zorlu süreçler bir yana, bu üçlünün faydası saymakla bitmez. koronavirüse (Covid-19) karşı kalkan olmasından ziyade, bulaşmış olan virüsünde vücuttan kolay atılmasını sağladığını düşündüğüm ve faydasını gördüğüm için de sizlerle paylaşmak istediğim bir üçlü.

Bu üçlüyü hasta olun ya da olmayın, virüs kapın ya da kapmayın hayatınızdan eksik etmeyin.En önemlisi de üçü de bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Koronavirüse karşı

Keçiboynuzu pekmezi, çörekotu yağı ve balın, koronavirüse (Covid-19) karşı hem kalkan, hem de rahat geçirmek için büyük ölçüde etken olduğunu düşünüyorum. Hem bu hastalığı geçirmiş, hem de bu üçlünün faydasını görmüş biri olarak söylemeliyim ki keşke öncesinde de sürekli kullanmış olsaydım diye düşündüm hep. Öyle çok yararı var ki gerçekten mucizevi gıda her biri. Tek tek saymaya kalkmayacağım ama, birçok ortak özelliğinden bahsetmek istiyorum sizlere. Mesela keçiboynuzu pekmezinin en bilindik faydalarından biri astım bronşit ve nefes darlığına iyi gelmesi. Bildiğiniz üzere koronavirüsün (Covid-19) en bilindik semptomlarından biri bu saydıklarım. Bir diğer semptom hepinizin bildiği öksürük, öksürüğe ise her üçü de ayrı ayrı iyi geliyor. Halsizlik bir diğer belirtidir bu hastalıkta. Bunun içinde aynı şekilde keçiboynuzu, bal ve çörek otu yağı Enerjiniz düşükse kendinizi halsiz hissediyorsanız size enerji verecektir. Çörek otu yağı aynı zamanda İçinde barındırdığı timokinon bileşeni sayesinde kalp hastalıklarına yol açan homosistein oranını da düşürmektedir. Bunun virüs ile alakası ne diyecek olursanız ilaçların kalbi zorladığını herkes biliyor ne yazık ki.

Keçi boynuzu pekmezi, bal ve çörek otu yağı geleneksel ilaçlarda doğal bir antiseptik olarak kullanılır.

İştah Açıcı

Bu üçlünün bir diğer gözlemlediğim etkisine de değinmek istedim. Bu üçlüyü her gün aç karnına tükettiğinizde ciddi iştah açtığını da görebilirsiniz. Özellikle 2 yaşındaki kızım için kullandığımda etkisini fazlaca gördüm. Tüm yukarıda saydığım etkilerinin yanında yemeklerden sonra 1’er tatlı kaşığı kullanıldığında iştah açıcı özelliği daha aktif oluyor. Yemeklerden önce kullanıldığında ise iştah kapadığı okuduğum bilgiler arasında.

Latte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: