The Purest Solutions – AHA 10% + BHA 2% Peeling

The Purest Solutions hayvanlar üzerinde deney yapmayan temiz içerikli yeni bir Türk markası. Ben de kendisi ile peeling sayesinde yeni tanıştım. Ülkemizde olmayan The Ordinary markasını zamanında çok aramıştım. Getiren yerler de kendi fiyatından çok daha pahalıya getiriyordu.The Purest Solutions tam olarak onun boşluğunu doldurdu diyebiliriz. Gereksiz yıpratıcı içerik ve süslü ambalaja gerek olmadan içinde ne varsa onu üzerine yazan, tamamen problem odaklı bir marka.

Ben ilk olarak en çok merak ettiğim AHA 10% + BHA 2% olan kırmızı kimyasal peelingini kullanmaya başladım. Benim gibi kuru ve hassas ciltlilerin de dikkat ederek kullanabileceği güzel bir peeling. Bu tür asitleri kullanmak için önceden cildin asitlere alışkın olması gerekir. Düşük yüzdelerde asit kullanmaya başlamak sizin için daha yararlı olacak, cildin tepki vermesini engelleyebileceksiniz… İlk uyguladığımda cildimde bir tık kuruluk yaptı ama sonrasında alıştı, iyi nemlendirince hiçbir sorun yaşamıyorsunuz. Hassaslık yaratmadı, etkilerine bayıldım. Cildim parlak ve temiz görünüyor. Kesinlikle diğer ürünlerine de bakacağım.

AHA ve BHA Nedir? Peeling Nasıl kullanılır?

Alfa Hidroksi Asitler (AHA) ve Beta Hidroksi Asitler (BHA) çeşitli meyve asitleridir. AHA sitrik asit, laktik asit,malik asit, glukonik asit, glikolik asit, askorbik asit içerirken BHA salisilik asit içerir. Cildi derinlemesine arındıran bu iki asit, cildin alt tabakalarına kadar inerek kiri çözüyor, tıkalı gözenekleri açıyor ve cilt yüzeyindeki ölü hücreleri gideriyor. Cildinizi nazik bir şekilde soyarak (exfoliating) cilt lekelerini de gidermeye yardımcı oluyor. Böylece daha parlak, canlı ve temiz bir cilt size kalıyor.

Üzerinde yazana göre peelingi uygulayıp yüzünüzde 10 dk beklettikten sonra yıkıyorsunuz. Zaten güçlü içeriğe sahip olduğu için 10 dk yı geçmemek gerekir. Haftada 2 kere uygulanabilir. Jelden biraz daha likit formda, sürümü kolay. Sürdükten sonra rengi biraz koyulaşıyor ve likit olmasına rağmen yüzünüzden akmıyor. Aslında buradaki en önemli nokta güneş kremi kulanılmasıdır. Bu peeling cildi soyucu etkisi olduğundan güneşe karşı savunmasız bırakıp leke oluşumuna yol açabilir. Lütfen kullanmaya başlamadan güneş kremini her zaman kullanacağınızın sözünü kendinize verip öyle kullanmaya başlayın… Benim bittikçe alacağım bir ürün oldu şimdiden, sizin deneyimleriniz neler?

Americano

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: