Gerilmeye Hazır mısınız?

Gerilim filmleri birçok kişinin tercih ettiği bir film türü özellikle korku faktörü pek de olmayınca sadece gerilim istemek adrenalin tutkusu olanların ilk tercihi olabiliyor. İşte size gerim gerim gerileceğiniz 5 tane gerilim filmi önerisi.

Se7en (IMDB 8.6)

İzleyen birçok kişi için gerilim denilince akla gelen filmlerden biri. 1995 Yapımı filmin Türkçe adı, Yedi. Yönetmenliğini David Fincher’ın yaptığı filmin başrollerinde Brad Pitt, Morgan Freeman ve Gwyneth Paltrow var. Seri katil filmleri arasında en etkileyicilerinden olan filmde İncil’de bahsedilen yedi ölümcül günaha göndermeler yaparak kurbanlarını feci şekilde öldüren bir seri katil ve onları yakalamaya çalışan 2 dedektifin yaşadıkları anlatılıyor.

127 Hours (7.6)

127 Saat 2010 yılında yayınlanmış biyografi türünde bir filmdir. Film, James Franco’nun başrolünü üstlendiği, Aron Ralston adlı deneyimli dağcının Nisan 2003 yılında başından geçen kazayı anlatıyor. Tek başına çıktığı kanyon gezisinde yaşadıklarını sessizlik içerisinde heyecanla izleyeceksiniz. Tek başına geçirdiği 127 saatin hikâyesi öyle akıcı ve gerçekçi ki o anda siz yaşıyormuş gibi hissediyorsunuz.

En iyi filmde dahil olmak üzere altı dalda aday gösterilen filmin yönetmenliğini Danny Boyle üstlenmiştir. Aron Ralston bu kaza sırasında çektiği görüntüleri ailesi dışında kimseyle paylaşmamasına rağmen yönetmen ve başrol oyunucusu James Franco ile paylaşmış. Bu sebeple film muhteşem oyunculuk ile buluşunca gerçekçilikte de çığır açmıştır.

Hotel Mumbai (IMDB 7.6)

2018 yapımı biyografik gerilim filmi olan Hotel Mummai’nin yönetmenliğini Anthony Maras yapmıştır. Film 2008 yılında Hindistan’daki Taj Mahal Palace Oteli’ne düzenlenen saldırıyı anlatmaktadır. Gerçekliğinin yüksek olmasının ve anı yaşatmasının en önemli sebeplerinden biri de filmdeki ses kayıtlarının orijinal olmasından kaynaklanmaktadır. Film Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gösterildi ve Avustralya prömiyerini Adelaide film Festivali’nde yaptı.

Don’t Breathe (IMDB 7.1)

Filmin Türkçe adı Nefesini Tut. İsminde de söylediği gibi nefesinizi tutmaya hazır mısınız? Gerçekten heyecanınızı ikiye katlayacak bir film. Film, Ghost House Pictures ve Good Universe tarafından üretildi ve galasını 2016 yılında yaptı. Filmde bir gazinin evini soymaya giren 3 arkadaşın hikâyesi anlatılıyor. Ancak bu gazi kör bir seri katildir. Gaziyi soymak için girdikleri evde yaşadıklarını pişmanlığı heyecan içinde izleyeceksiniz.

1408 (IMDB 6.8)

New York Dolphin Oteli 1408 numaralı oda. (Rakamları toplamı 13 tür) Film, gerilim gizem ve fantastik ögelerle kaplı bir Stephen King eseridir. 2007 yapımı filmin yönetmenliğini Mikael Hafström yapmıştır.  Doğaüstü olayları araştıran ve bunları yazan bir yazarın 1408 numaralı odada doğaüstü olayların yaşandığını duyması ve burada bir gece kalmak istemesiyle başlayan olayları anlatan filmi konu alıyor. Odada geçmişiyle yüzleşen Mike Enslin acaba odadan çıkmayı başarabilecek mi?

İyi Seyirler…

Latte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: