Ailecek İzleyebileceğiniz 5 Animasyon Film

Geçirdiğimiz zorlu günlerde ailecek evdeyiz. Evde yapılacaklar listesini oldukça aştık. Bu süreçte izlediklerimizin çocuklarımız için uygun olup olmadığını da haklı olarak araştırıyoruz. Bu sebeple de sizler için ailecek izleyebileceğiniz 5 animasyon filmi tavsiyesinde bulunmak istedim.

COCO (IMDB 8.4)

Coco, Pixar Animasyon Stüdyo’su tarafından yapılan ve Walt Disney Pictures’ın piyasaya sürdüğü 2017 yılında seyirci ile buluşan Amerikan 3D bilgisayar animasyonu müzikal fantastik filmdir.

Lee Unkrich’in orijinal bir fikrine dayanan film, Unkrich ile Adrian Molina tarafından yönetildi. 12 yaşındaki Miguel’in en büyük kahramanı efsanevi Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’dur. Ancak Cruz hayatını kaybetmiştir ve Miguel’in onunla tanışma imkânı yoktur. ⠀

Miguel’in Hector ile aile tarihinin ardındaki gerçek hikâyeyi keşfetmek için olağanüstü bir yolculuğa çıkarlar. Ailecek izleyebileceğiniz muhteşem bir animasyon filmi.

TOY STORY (IMDB 8.3)

4 Serisi bulunan film Pixar’ın olay yaratan filmlerinden biri. 1995 yapımı animasyon filmi Buzz Lightyear adındaki yeni oyuncak, eski gözde oyuncak Şerif Woody ve oyuncakların sahibi Andy adlı karakterin kurtarma macerasını konu alıyor. “Oyuncak Hikayesi” adlı film, 2005 yılında kongre kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli olan filmler” arasına alınmış ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

UP (8.2)

Yediden yetmişe herkesin beğenebileceği tarzda herkese hitap eden bir animasyon filmi. Filmin Türkçe adı, Yukarı bak. 2009 yılında seyirci ile buluşan film, ABD yapımı komedi macera türünde filmdir.

Pixar Animasyon Studyosu tarafından yapılmış ve Walt Disney Pictures tarafından dağıtılmıştır. 82. Akademi Ödülleri’nde en iyi Animasyon Filmi ve En iyi Film Müziği Ödüllerini kazanmıştır.

Filmin başrolündeki Carl Fredricsen karakterini İngilizce versiyonunda Edwark Asner, Türkçe dublajında ise Erol Günaydın seslendirmiştir. Aşağıda yer alan filme ait kareye heralde birçoğunuz aşinadır.

INSIDE OUT (IMDB 8.2)

2015 yapımı animasyon komedi filmi. Türkçe adı Ters Yüz olan film 11 yaşındaki küçük bir çocuğun hikâyesini anlatıyor. Hem eğitici, hem öğretici hem de çocuklarınız ile birlikte izleyebileceğiniz keyifli bir film. Film sağlıklı duyusal gelişimleri çocuklarınıza anlatabilmek için sembolik ögeler sunuyor. Bu sebeple de ebeveynler için oldukça önerilen filmler listesinde yer alıyor.

Pixar Animasyon Stüdyoları tarafından yapılan film 73. Altın Küre Ödülleri’nde En iyi Animasyon Film ödülünü kazandı ve En iyi Özgün Senaryo dalında aday gösterilmiştir. Film Cannes Film Festivali’nde gösteriminden sonra 8 dakika ayakta alkışlanmıştır.

RATATOUILLE (IMDB 8.0)

Animasyon denilince akla gelen filmlerden biri sanırım. 2007 yapımı film ailecek izlenilecek animasyonlar listesinde yerini alan bir yapım. Ratatuy, Pixar Animasyon Stüdyoları tarafımdan yapılan ve Walt Disney Pictures tarafından dağıtılan, 2007 yılı, bilgisayar animasyon filmidir. Brad Bird’in 2005’te Jan Pinkava’den aldığı Ratatouille filmi, Pixar’ın sekizinci filmidir. ABD’de 29 Haziran 2007’de gösterime girdi ve hem olumlu eleştiriler aldı, hem de gişede başarı kazandı. Ratatouille en iyi Animasyon dalında Oscar Ödülü ve ayrıca BAFTA Ödülü de kazandı.

Aşçıların ve restoranların mutfaklarında görmek isteyecekleri en son şey bir faredir. Peki, bu fare aynı zamanda enfes tarifler üretebilen bir ustaysa? Oscar ödüllü olan Ratatuy (Ratatouille); çöpçü çocuk Linguini‘nin, bir fare ile yapmış olduğu işbirliği sonucunda dünyaca ünlü bir şefe dönüşme hikâyesini konu alıyor. Filmin adı bir Fransız yemeği olan Ratatouille’den gelmektedir.

Bu filmlerden izlemediğiniz varsa mutlaka izleyin derim.

Şimdiden iyi seyirler.

Latte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: