Bebeklik Dönemi Kitap Önerileri II

Kitaplar; bebeğin dil gelişimi, konuşma becerisi, hayal gücü için kullanabileceğiniz en iyi araçlardır. Bu sebeple çocuklara kitabı sevdirmek bebeklik döneminden başlar. Bunun için piyasada oldukça güzel kitaplar mevcut. Tabii çocuğunuz için tercih ettiğiniz her şey gibi kitaplar konusunda da seçici olmanız oldukça önemli. Bebeğinize kitap seçerken öncelikle içeriğini inceleyip almalısınız.

Bugün sizlere seri halinde yapacağımı söylediğim bir dizi bebeklik dönemi kitap önerisi ile daha geldim. Önereceğim kitaplar normallerinden biraz farklı. 3 boyutlu seriden ve bir de karıştır eşleştir kitap. Hemen geçelim mi kitaplara?

Sobe! (Hayvanlar- Renkler)

Bu kitapları şiddetle tavsiye ediyorum. 1 yaşından beri elimizden düşürmediğimiz artık her sayfasını parçalara ayırdığımız harika bir kitap.

İki seriyi de biz çok beğendik. Her sayfanın altında 3 boyutlu bir hayvan yatıyor. Renkler kitabında ise her sayfanın altında bir renk tanıtılıyor. Kalın kapak olması ve rengârenk görselleri ile çocukların ilgisini çekmemeleri için hiçbir sebep yok.

Not: Küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum. Kalın kapak olduğunu özellikle belirtiyorum. Çünkü bu dönem içerisinde bebekler oral dönem dediğimiz bir dönemdedirler. Bu da bebeklerin keşfetmek için buldukları her şeyi ağızlarına götürmelerinin ve kitapları yırtmalarının sebebidir. Belirtmek isterim ki bebeklik döneminde yani 0-2 yaş dönemde çocukların kitapları yırtmamasını beklememelisiniz. Aksine bırakın kitaplarla bağ kurmak için ağzına da soksun yırtsın da… Bu bebeğin kitapla olan iletişimini güçlendirir. Sadece kitapların daha uzun ömürlü olması için önlem olarak karton kâğıttan kitapları tercih edebilirsiniz.

Pena yayınlarına ait bu serinin her birinde bir hikâye yatıyor. Örneğin; Hayvanlar kitabında, çizgili kedinin arkadaşlarını saklandıkları yerlerden bulup sobelemesini anlatıyor.

Serinin diğer kitapları; Sobe! Oyun zamanı – Sobe! Taşıtlar –Sobe! Köpekler – Sobe! Uyku zamanı

Miniklerin hayal gücü ve hafızasını güçlendirecek bu kitaplara mutlaka bir göz atın derim.

Bremen Mızıkacıları

Küçük büyük demeden birçoğumuzun hayatından geçmiş hikâyeler serisini bir de 3 boyutlu okumaya ne dersiniz? İşte size hiç eskimeyen hikayeler serisinden Arda yayıncılığa ait 3 boyutlu masallar serisi.

Çizimlerini Enes Latif Kucukov’un yaptığı serinin diğer kitapları Pinokyo, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Fareli Köyün Kavalcısı.

Karıştır Eşleştir Meslekleri Keşfet

Mesleklerin en eğlenceli halini öğrenirken oyun oynamaya ne dersiniz? Ben bu kitabı aldığımdan beri çok seviyorum. Bu kitap çocukların görsel dikkat ve algılarını, karşılaştırma ve ayırt etme yeteneklerini ve farklı düşünme becerilerini geliştirmeye yönelik.

Sincap kitap yayıncılığa ait olan kitabın diğer serileri de oldukça eğlenceli. Hayvanları Keşfet, Mevsimleri Keşfet.

Kitapta her sayfa 3 kısma ayrılmış.

Boynunda stetoskopu olan bir doktor, elinde aşçı kepçesiyle ayağında itfaiyeci çizmesiyle nasıl görünür dersiniz?

Hem eğlenecek hem öğrenecek. Minikler için muhteşem bir kitap önerisi.

İyi okumalar…

Latte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: