Bebeklik Dönemi Kitap Önerileri I

Son günlerde yaşadığımız hastalık ve dünya çapında alınan önlemler nedeniyle evlerimizden çıkamaz olduk. Daha yolun başındayız biliyoruz. Ve bu süreçte sanırım kendimizi bir şekilde oyalarız ancak, bebeği veya çocuğu olanlar oldukça zorlanacaklardır. Çünkü çocukların enerjisine, onların yaşam tarzına, öğrenme içgüdülerine, hareketlerine, yetişmemiz pek de mümkün değil. Bu süreçte bende bir anne olarak sizlerle bir seri paylaşmak istiyorum. Kitap ve etkinlik serisi. İlk olarak sizlere birkaç kitap önerisinde bulunmak istiyorum.

Biliyorum ki birçok anne söz konusu çocukları olduğu zaman her konuda oldukça titizdir. Ona alınan ufacık bir nesneyi bile günlerce araştırabilme özelliğine sahip canlıdır. Bu sebeple kitapların içeriğini özellikle internetten alışveriş yaparak alanlar için ulaşmakta zordur. Her ne kadar bazı kitaplar youtube kanallarında bulunsa bile bazılarının içeriğine ulaşmak zor oluyor.

İlk kitaplarım serisi (0-3)

İlk olarak Çocuk gezegeni yayın evinin ilk kitaplarım serisi ile başlamak istiyorum. Bu seri hayvanları anlatan karton baskı kalın kapak bir bebek kitabı. 0-3yaş çocuklar için uygundur. 12 serisi bulunan kitapların tüm serilerin isimleri;
Ben tavşanım- Ben Kaplanım – Ben Atım – Ben Dinozorum – Ben Filim – Ben Koyunum  – Ben Köpeğim – Ben Kediyim – Ben Aslanım – Ben Penguenim – Ben Pandayım – Ben Maymunum.

Bu kitapların içeriğinde hikâye tarzı değil bilgi tarzı cümleler kurulmuş. Mesela;

Görseller büyük ve ilgi çekici küçük bebeklerin ağzına sokma yırtma gibi eylemlerine karşı kalın karton kâğıt olması da oldukça işe yarar.

Dostumuz hayvanlar serisi (0-3)

İkinci tavsiye Net Çocuk yayınlarının dostumuz hayvanlar serisi.

Arka yüzünde ‘’Miniklerin ellerinden bırakamayacağı harika resimlerle dolu sevimli bir öykü.’’ yazıyor. Bu seriye ilk olarak ‘Sevimli İnek Tombik’ kitabı ile başladık. İyi ki başladık. Gerçekten renkleri ve karton kapak olması ve özellikle hikâyeleri bizi mest etti.

Bu seri daha çok kısacık hikâyelerle sevdiriyor kitabı miniklere. Bebeklerinizi uykuya hikâye ile geçirmek için güzel birer tercih olabilirler.

Bu serinin kitapları; Sevimli İnek – Sevimli Kuzu – Sevimli Civciv – Sevimli Köpek.

Her biri ayrı hikâye, her birinde ayrı fotoğraf… Fotoğraflar çok canlı ve ilgi çekici… Bu serinin tüm kitaplarını tavsiye ederim. Hikâyeleri bebeklerin sevebileceği gibi.

Miniklere şimdiden iyi okumalar…

Latte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: