netflix

Az Bilinen NETFLIX İçerikleri

Netflix ’te izleyecek bir şey kalmadı artık diyenler bu yazıya baksın çünkü herkesin bildiği ve izlediklerinin dışında öneriler bu yazıda. Hepimiz evdeyiz ve canımız sıkılıyor. Kitap okumak ve dizi film izlemek genel olarak yaptığımız aktiviteler. Gelin çok popüler olmayan ama içeriklerin çok güzel olduğu Netflix dizi ve programlara bir göz atalım.

Alias Grace – imdb (7.8)

Alias Grace; Handmaid’s Tale ‘in yazarı Margaret Atwood’un gerçek bir olaydan esinlenerek yazdığı romanın uyarlaması. Mini dizi olan bu dizi ve altı bölümden oluşuyor. 1800’lü yılların sonunda yaşamış ve iki kişinin ölümüyle suçlanıp bir süre akıl hastanesinde, otuz yıl da hapishanede yatan Grace Marks’ın hikayesini konu alıyor. Masum mu yoksa suçlu mu anlamaya çalışıyorsunuz.Parlak canlı renklerden oluşan bir sahneden bir anda karanlık ve rahatsız edici görüntüler ile duygu iniş çıkışları yaratan bir dizi.

Self Made – imdb (7.6)

A’Lelia Bundles’ın “On Her Own Ground” isimli biyografi türündeki kitabına dayanan ve gerçek bir olayı ekranlara yansıtan dizinin ilk sezonu 4 bölümden oluşuyor. Siyahi bir çamaşırcı Sarah Breedlove‘un, saç ürünü satmaya başlamasıyla yoksulluğu geride bırakarak bir güzellik imparatorluğu kurmasını anlatıyor. İnanılmaz akıcı, nasıl sonuna geldiğinizi anlamıyorsunuz.


The Affair – imdb (7.9)

Sahildeki bir tatil kasabasında karşılaşan Noah ve Allison’un yasak aşkını konu ediniyor. Diziyi en güçlü kılan özellik; her karakterin gözünden aynı olayları izleyebiliyorsunuz ve asla birbiriyle aynı şeyleri görmüyorsunuz. Yani, normal hayatımızda da bir anının her insan için farklı şekillerde canlanabildiğini bir kez daha görüyorsunuz. Aynı olayı yaşayan insanların konuyu nasıl kendilerine göre algıladıklarını yüzünüze çarpan bir dizi. Dizinin Altın Küre ödüllü olduğunu da hatırlatayım.

The Good Place – imdb (8.2)

The Good Place, öldükten sonra kendisini The Good Place adlı yerde bulan Eleanor’un yaşadığı maceraları konu ediyor. Dünyada pek de iyi bir sicile sahip olmayan Eleanor, buraya yanlışlıkla gönderildiğini fark etse de bunu çevresindekilerle paylaşmaz.

Girlboss – imdb (7.0)

Nasty Gal giyim markasının yaratıcısı Sophia Amoruso’nun kaleme aldığı ve New York Times’ın en çok satanlar listesine giren Girlboss adlı kitaptan esinlenerek çekildi. Evde beş parasız otururken aklına gelen parlak bir fikirle internet üzerinden kıyafet satışı yapmaya başlayan genç Sophia, bu girişiminin onu bir moda imparatorluğunun başına getireceğinden habersizdir. İzlemesi keyifli çerez bir dizi.

What/If – imdb (6.3)

Çoğu kişi gibi ben de Renée Zellweger için izlemeye başlamıştım. Başarı ve para uğruna neler yapabilirsiniz? Sorusunu irdeliyor. Etik değerleri sorguluyor, izlerken sinirlenmemek elde değil. Bir o kadar akıcı.

Biraz da farklı dizi-belgesel programlarına bakalım.

Love is Blind

Aşkın gözü kör müdür?” üzerine yapılan deneyde birbirlerini bir duvar arkasından tanımaya çalışan insanların hikayesini anlatıyor. Karşısındaki insanı tanıyıp hayatının aşkı olup olmadığını test ediyorlar. İçlerinden evlenenler de çıkıyor. İzlemesi çok keyifli.

Interior Design Masters

Mimari ve dekorasyon konuları ilginizi çekiyorsa hemen başlamanız gereken bir program. Ödül için yarışan iç mimarlar farklı projeler ile kendilerini kanıtlamaya çalışıyorlar. Daha fazlası için “Netflix’te Yayınlanan Dekorasyon Yarışmaları” yazısına göz atabilirsiniz.

Fyre : Festival Fiyaskosu

Günümüz sosyal medya dünyasının asıl gerçeklerini yüzünüze çarpıyor. Lüks festivalin reklamında  yer alan isimler Bella Hadid, Emily Ratajkowski, Hailey Baldwin ve diğer top modellerdi; fonda jet ski’ler, yatlar, turkuvaz sular, beyaz kumlar ve güneş vardı. Hiçbir şey göründüğü gibi değildi. Mükemmel gösterilen bir festivalin tam bir fiyasko olduğuna tanık oluyorsunuz.

100 Humans

İnsan davranışları üzerine 100 insanla çalışmalar yapan yeni netflix içeriği. En çok bilinen yanlışlar, ön yargılarımız, seçimlerimiz, zeka, cinsel yönelim, jenerasyon farklılıkları vb. konular üzerine sorular sorup 100 insan ile testler gerçekleştirip gerçeğe ulaşmaya çalışıyorlar. İzlemesi çok keyifli bir içerik.

Glow up

Makyaj konusuna ilgi duyanlar bu programı izlemeli. Bu yarışma programında makyaj sanatçısı adayları, güzellik sektöründe kariyer yapma fırsatı elde etmek için kıyasıya bir yarışa girerler.

Unnatural Selection

Biohacking ve gen değişimi ana konusudur. Bilime ilgi duyanlar bu seriye bir bakmalı. İnsan izleyince bilim kurgu hatta distopya filmlerinin gerçek olma ihtimaline ne kadar yaklaştığımızı anlıyor.

Bikram

Bikram yogası ve altında yatan taciz ve tecavüzler. Akıl sağlığı yerinde olmayan bir adamın “bikram yoga” türü uydurarak kitleleri etkilemesini konu alıyor.

The Beginning of Life- Yaşamın Başlangıcı

Ebeveynler buraya. Teknoloji ve nörobilim alanındaki yenilikleri kullanan bu dizide, çevrenin çocukları nasıl etkilediği ve çocukların geleceğimizi nasıl etkileyebileceği inceleniyor.

Siz de beğendikleriniz bizimle paylaşın, hazineleri beraber keşfedelim.

İyi Seyirler

Americano

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: