Yanıklar Köyü’nde bir Cennet

Fethiye hayranları bilmem bilir mi? Ağaç evler üzerinde yapılan kamp hayatını. Geçtiğimiz yıllarda çok güzel bir keşfe çıktık daha önce hiç duymadığımız Fethiye’de yolumuzun üzerinde olmasına rağmen hiç uğramadığımız bir yer. Fethiye Yanıklar Köyü’nde bulunan Yeşil Vadi Doğa Park.

Yeşil alanları, doğayı, suyu, ormanı, kısacası kamp hayatını sevenlerin gerçekten bayılacağı bir mekan…

Yanıklar çayının çıktığı bölge olan Yeşil Vadi Doğa Park’ın Fethiye’ye uzaklığı yaklaşık 30 dakika…

Başta yollarının virajlı olmasından dolayı “Yoksa gitmeseymiydik” diye çıktığımız yolun sonu muazzam bir güzelliğe aralandı.

Bir kamp alanında olması gereken her şey mevcuttu. Ağaçlar üzerinde çadırlar…Suyun üzerine kurulu salıncaklar… Kampta ihtiyaç duyabileceğiniz her şey…

Sıcaktan bunaldığınızda yapmanız gereken şey kendinizi salıncaktan aşağı salıvermek…

Kuş cıvıltıları, sus şarıltıları eşliğinde piknik yapmak, temiz havanın tadını çıkarmak, buz gibi suyunda serinlemek, gece kamp ateşi etrafında huzurun tadını çıkarmak isteyenler için bulunmaz kaftan.

Kamp fiyatları

Kamp, çadırını kendin getirmezsen kahvaltı dahil fiyatı kişi başı 150 tl (günlük). Eğer kendin getirirsen toprak zemini kullanarak kişi başı günlük 30 tl ücret ile kamp yapabilirsin. 

İçerisinde bulunan salaş çay bahçesi, piknik veya kamp için gelmeyen ama bir nefes almalık mola olsun diye uğrayanlar için hizmet veriyor. 

Etrafında gezilecek yerler

Yanıklar köyüne oldukça yakın olan Yeşil Vadi Doğa Parkının etrafında ufak akarsular, mağaralar, yemyeşil ormanlar, doğayla iç içe güzel bi gün geçirmek için harika bir yer…

Peki hep mi güzel? 

Tek ve en büyük olumsuzluğu ne biliyor musunuz? İnsanlar tarafından maalesef zamanla bu doğa harikası mahvedilmeye başlanmış…Görsel olarak pek hoşunuza gitmeyecek temizlik yoksunluklarını görmek mümkün civarda. Özellikle işletmenin lavaboları gerçekten kullanılmayacak derecede. Keşke bu doğa harikasını insanlar daha güzel değerlendirebilse. 

Işletmesinden genel anlamda bir çok kişi şikayetçi gerek ticarileşen bir çok güzelliği yok ettiklerinden gerek temizliğinden…

Suyunu anlatmaya gerek var mı bilmem temiz ve buz gibi fotoğraflarda da gördüğünüz gibi;) Yinede tüm olumsuzluklara rağmen, yolunuz düşerse. 

Mutlaka bir uğrayın görün derim ben.

İyi gezmeler…

Latte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: