Uygun Maliyetle Evinizi Yenileyin

Hayatında değişiklik yapmayı sevenler, ev dekorasyonuna meraklıyım diyenler, uf bu görüntü beni sıktı diye iç geçirenler? Burada mısınız? Folyo kaplama ile evlerimizi yenilemek artık çok kolay.

Sizlerle beraber yepyeni görünüme kavuşmuş dekorasyonlara imza atacağız. Çok paralar dökmeden olağanüstü değişiklikler yapacağız. Başlayalım mı?

Öncelikle nereden başlasam mutfak banyo, veya başka bir yer kaplama artık her şeyin bir kolayı var. Sıkıldın mı bir başka desen. Deforme olmadan ucuz yoldan evinizi baştan aşağı değiştirmeniz mümkün. Reklam gibi oldu diyebilirsiniz ancak asla reklam olmadığını bilmelisiniz. Bu yüzden de özellikle bir site adı belirtmeyeceğim.

Bilmem bilir misiniz Folyo kaplama nedir? Folyo kaplama günümüzde fazlasıyla kullanılan bir dış görünüm yenileme metodudur. Tezgah değiştirmek, fayans yenilemek, duvar kağıdı kaplatmak aslında tüm bunlar bu metodun içerisine giriyor. Ve gerçekten hayatınıza yeni şekiller, yeni görünümler kazandırmak için onca paralar dökmeye evimizde bir ton iş çıkartmaya da gerek kalmıyor. 

Folyo kaplama ister mutfakta, ister salonda, ister banyoda evinizin bir çok bölümünde uygulayabileceğiniz bir dekorasyon önerisi olarak karşınıza çıkıyor. 

Şimdi öncelikle sormak istediklerinizi tahmin ettiğim için elimden geldiği kadar sorularınızı cevaplandırmaya çalışacağım. 

Folyoyu nereden alacağım? Fiyatı ne kadar?

İnternette google arama motoruna folyo kaplama yazdığınızda çıkan satış sayfalarından herhangi birine girip oradan temin edebilirsiniz. Özellikle bir sayfa belirtmiyorum. Araştırarak yorumlara bakarak tavsiyeleri dinleyerek hareket edebilirsiniz. Fiyatı bir tezgah için ortalama 100 tl malzemeleriyle birlikte. Bir topu 35 tl gibi uygun bir fiyat. Hal böyle olunca sıkılınca değiştirebileceğin bir alternatif oluyor sana.

Folyo kaplamayı nerelerde kullanabilirim?

Folyo kaplamayı değiştirmek istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Mutfak tezgahı, mutfak dolabı, mutfak masası, mutfak tezgahı veya fayanslarda; Banyoda fayanslarda, duşakabinde, zemin kaplamada kullanabilirsiniz. Salonda veya herhangi bir odanızın duvarını kaplamak için beğenmediğiniz bir eşyayı veya tüm beyaz eşyalarınızı kaplamak için kullanabilirsiniz.

Folyo kaplama nasıl yapılır?

Bu soru altında yatan birden çok soru da var aslında. Zor mu tek başıma yapabilir miyim? Neler gerekiyor kaplama yapmak için gibi…

Folyo kaplama yapmayı düşünüyorsanız öncelikle tavsiyem mutlaka YouTube kanallarında yer alan folyo kaplama videolarını izlemeniz olacaktır. Daha sonrasında orada gördüğünüz şekliyle size verebileceğim ipuçlarından;

** Tezgah kaplamalarında bütün gitmeye çalışın daha zor ancak daha güzel olacaktır. Tezgah kenarlarını önce geçin. Sonra tezgah üstünü ve tezgah altını yapın. Uzun süreli kullanım düşünüyorsanız mutlaka kaplama bittikten sonra silikonlayın. Yapışkanın içerisinde baloncuk kalmamasına dikkat edin. Bunun için keçeli ragle alıp onunla baloncukları yok etmeye çalışın. Gergin gidin yapışkanın kaymamasına özen gösterin. Tüm bunları saydıktan sonra tabikii tek başınıza yapmanın zor olacağını anlamışsınızdır. Ancak kesinlikle olmaz değil. Tek başına yapan da çok fazla insan biliyorum çünkü. Ancak biz 2 kişi yapmamıza rağmen 4 saatimizi aldığını bilmelisiniz.

Folyo kaplama için neler gerekli?

Tezgaha uygun kesebilmek için metre, gergin tutmak ve baloncukları yok etmek için keçeli ragle. Düzgün kesebilmek için maket bıçağı ve folyo. Kaplama işlemini saf su ile yapanlarda çok kolay olduğunu söylüyor. Bu da tercih meselesi. Suyun tek amacının folyonun daha kolay hareket ederek baloncukları daha kolay çıkartmayı sağlamak olduğu söyleniyor. Bununla ilgili yine çekilen videolara bakarak ne şekilde yapmak istediğinize karar verebilirsiniz.

Folyo kaplama kullanışlı mı?

Gelelim en çok merak edilen kısma kullanışlı mı su geçiriyor mu kabarıyor mu çıkıyor mu?  Benimde yapmadan önce kafamdaki sorulardan biriydi. Ancak, şimdiye kadar hiç bir olumsuzluk ile karşılaşmadım. Aksine beklediğimden oldukça iyi performans. 

Latte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: