Sıfır Bir: Bir Zamanlar Adana’da

Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da” alışkın olduğumuz mafya dizilerinden biraz daha farklı. Dizi, 20’li yaşlarda bir grup gencin amatör olarak başladığı bir YouTube dizisi olarak yola çıkmış aslında. YouTube’da çok fazla izleyici toplayınca Blu TV bu gençlere destek vermeye karar vermiş ve özel yapım olarak bünyesine katmış. 

Olaylar, Adana’da polisin bile girmeye çekindiği ve her türlü suçun işlendiği Hürriyet Mahallesinde geçiyor. Dizi genel olarak burada yaşayan ve yasa dışı yollara bulaşıp sonrasında da Adana’nın en güçlü çetelerinden biri haline gelen bir grup gencin hikayesini anlatıyor.

Dizinin ana karakterleri Savaş (Savaş Satış), Cio (Cihangir Ceyhan) ve Özgür (Özgür Meriç)… 

Savaş; dizinin “abi”si. Yapı itibari ile sakin ama bir o kadar da cesaretli ve gözü kara. Kritik noktalarda aldığı isabetli kararlar sayesinde küçük büyük herkesin “abi”si. Çetenin beyni.

Cio; Savaş’ın verdiği kararları kusursuz bir şekilde hayata geçiren tam bir görev adamı. 

Özgür; bu üçlünün en sessiz ve sakin olanı. Savaş kadar zeki Cio kadar gözü kara. 

Hikayesi…

Savaş, Cio ve Özgür, yaşadıkları yer olan Hürriyet Mahallesinin ortamından ister istemez etkilenirler ve bir şekilde yasa dışı yollara bulaşırlar. Çeşitli suçlardan ceza evine girip çıkarlar. Bir süre sonra, öldürülen yakın arkadaşlarının intikamını almaya çalışırken bir çete kurarlar. Çete olarak her zaman ezilenin ve ihtiyacı olanın yanında olmayı seçerler. Yaptıkları işlerde uyuşturucunun, adam öldürmenin, hırsızlık yapmanın, kadına şiddetin, çocuğa tacizin kötü olduğunu anlatmaya çalışırlar. Bu nedenle destekçileri çoktur. Fakat destekçileri kadar düşmanları da çoktur. 

Dizi, toplamda 6 sezon 43 bölümden oluşuyor. Tüm bölümleri Blu TV’de bulmak mümkün.

Filmi 10 Ocak 2020’de Vizyonda

Filmde, çete lideri Savaş yakın arkadaşları Cihat ve Azad ile birlikte Adana’yı terk eder ve İzmir’de bir oto yıkama işi kurar. Daha önce yaşadıklarından aldığı dersle silahsız ve çatışmasız yepyeni bir hayata başlamaya karar verir. Fakat bir gün iş yerine sığınan bir kız çocuğu bütün dengeleri değiştirir. 

Bu sırada Savaş’ın Adana’da mahallenin başında bıraktığı çocuklar Savaş’ın yokluğunu hissettirmeyeceklerdir.

Yönetmen: Kadri Beran Taşkın

Oyuncular: Savaş Satış, Onur Akbay, Cengizhan Yurdutek, Burak Akyüz, Salih İnci, Mehmet Elmas

Mocha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: