Keşan’da Bir Küçük Kamp…

Keşan Edirne’ye bağlı şirin bir ilçedir. Keşan, denilince akla gelenlerden sadece biri doğal güzellikleridir.

Yakın tarihte bir video tüm sosyal medyada ‘Burasıda neresi? Türkiye’de böyle bir yer mi varmış?’ dedirtti. Gezgin sayfalarında sıkça karşılaştığımız Keşan’ın köylerinden biri olan Mecidiye’de yer alan Demircioğlu kamp alanı. Bilmeyen herkesin öğrendiği ve gitmek isteyip merak ettiği bir yer haline geldi. 

Öyle ihtişamlı çekilmişki video, görenler merak etmekte pek de haksız sayılmaz. Huzurun sesi, suyun şarıltısı, bungalov evlerin doğallığı, yeşilin albenisi hepsi bir araya gelince kamp sevenler içinde cazibe merkezi haline gelmiş. 

Konaklama

Suyun üzerinde bulunan bungalov evlerde konaklama imkanı bulabilir, eğer istemez kamp hayatını tercih edersiniz de, bungalov evlerin arkalarındaki düzlüklerde kamp kurabilirsiniz. Artık sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Doğa ile iç içe aileniz ve sevdiklerinizle birlikte güzel anılar biriktirebilirsiniz. Otel konseptinde bulunan mekanda yemek ve içmek gibi tüm ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Sadece 5 km ötesinde bulunan Saroz Körfezi’nde denize girmek için Mecidiye’ye gidebilirsiniz. Yalnız huzur ve sessizlik için gidiyorsanız eğer Trakya Fest dönemine, getirmemenizi tavsiye ederim. Ne denizde girecek yer, ne de kamp alanında kalacak oda bulmanız oldukça zorlaşacaktır. 

Kışın yağan kar, kamp alanında harika bir ortam oluşturuyor. Akşam ışıkların yanmasıyla, nehre düşen ve bungalov evlerin yarattığı görüntü oldukça ilham verici oluyor.

Demircioğlu Kamp Fiyatları;

VIP 2 kişilik evler dışındaki evler; kişi başı 150 TL. Kendim getir çadırı; kişi başı 30 TL. Çadır bizden kişi başı 60 TL.

Belirli bir ücret karşılığında okçuluk, kano gezintisi ve tüplü dalış gibi aktiviteleri de mevcuttur. 

Ama bu kadar anlattıktan sonra şunu da söylemem gerekir ki…Tabiki bu benim fikrim ancak, beklentilerinizi videodaki kadar yüksek tutmamanızı da tavsiye ederim. özellikle kahvaltısıyla ilgili olumsuz çok fazla yorum okudum. Ama tabi gidip görülesi bir yer mi? derseniz. Kamp alanıyla sınırlı kalmayıp, Keşan’ın güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız eğer, ‘kesinlikle evet’ derim.

Keşan’ın Doğal Güzellikleri

Keşan, aslında bilmeyenler için gerçekten keşfedilmeyi bekleyen bir cennet. Suyu, doğal güzellikleri, kamp alanları, yeşili… Her biri ayrı güzel her biri görülmeye değer.

Mecidiye, Erikli, Sultaniçe, Danışment, Vakıf, Gökçetepe, Yayla daha sayamadığım birçok beldesinde de göz alıcı bir manzara tertemiz bir su eşliğinde denizin tadını çıkarabilirsiniz.

İyi gezmeler.

Latte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: