2020 Modası

New York, Londra, Milano ve Paris moda haftalarında ünlü markaların tasarımları görücüye çıkıyor ve o yılın modasını belirliyor. Daha alt segmentteki markalar da bu trendleri takip ederek modayı sokağa taşıyor.

Pantone Renk Enstitüsü 2020’de öne çıkacak rengi “Klasik Mavi (Classic Blue)” olarak belirledi. Pantone, 20 yıldan bu yana her sene yılın rengini seçiyor. Belirlenen bu renk ya da renkler de o yıl içerisinde birçok sektörde (moda, teknoloji, takı, ev dekorasyon, mimari vs.) etkin bir şekilde kullanılıyor. 

Her moda olanı alıp giymesek de moda olan parçalardan edinip kendimize uyarlıyoruz. Bazen çok hoşumuza giden görünümler yakalayıp trendi takip ediyor, bazen de asla bizimle uyuşmayan parçalara uzaktan bakıyoruz.

Önemli olan kendi tarzında trendleri yakalamaktır. Beden ölçülerine uymayan bir kesimi olan pantolonu giymek sizi moda ikonu yapmaz aksine komik görünürsünüz.

2020’de iddialı parçalar bizi bekliyor. Canlı renkler, dekolteler, desenler kış ve yaz sezonunun hareketli geçeceğini gösteriyor. Pul payetler artık günlük kullanımda karşımıza çıkıyor. Bu seneki olayımız abartı. Her şey büyük, kabarık ve abartılı..

Renkler

Bu sene etrafta bol bol renkler göreceğiz. Her marka koleksiyonuna kırmızılar, morlar, sarılar ekledi. Hatta neona kaçan renkler ile cesaret isteyen kombinler bizi bekliyor.

 Disko Yaka

Biraz 70’lerden esinlenen disco yakalar geri geliyor. Bu sene yakalar ve kollar ön plana çıkacak gibi görünüyor.

Tüyler Fırfırlar ve Kabarık Volanlı Kollar

Vatkalı kolların yanı sıra bu yıl çok çok abartılı kollar bizi bekliyor. Kabarık tüyler, etekler, fırfırları bolca göreceğiz.

Bermuda-Kapri

Görünce bile sinirimizi bozan bermudalar geri geliyor. Birçok firma bu sene bermuda çalışmış, bakalım yaz ayında neler göreceğiz 🙂

Kısa Şortlar

Ekstra kısa şortlar bu sene çok moda. Mankenlerin üzerinde güzel duran bu şortlar sokağa inince neler olacak çok merak ediyorum 🙂

Deri

Deri, her yerde deri. Deri etekler,  pantolonlar çok trend oldu. Baştan ayağa deri kombinler ile sarmalanacağız.

Çizgiler

En beğendiğim trend olabilir. Her daim çizgiler moda olmuştur, bu sezon da bol bol göreceğiz.

Oversize

Zaten bir kere oversize giydikten sonra normal giyinemiyorsun 🙂 Dedelerin, babaların ceketlerini dolaptan çıkarın.

Americano

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: