Outlander (imdb 8.4)

Amerikan – İngiliz ortak yapımı, Diana Gabaldon’un romanından uyarlama, aşk, bilim kurgu, tarih ve maceranın tek bir hikayede işlendiği muhteşem dizidir. Dizinin müzikleri, kostümleri ve oyuncuları sizi daha ilk bölümden kendi dünyasına çekiyor ve izlediğiniz süre boyunca adeta orada yaşıyorsunuz. Muhteşem İskoç manzaraları sunan dizi sizi İskoç aşığı yapacak.

Baş rollerini Caitriona Balfe ve Sam Heughan’ın üstlendiği dizinin olay örgüsü, tarihle ilişkilendirilmesi, öte yandan bilim kurgu ögeleri ve mükemmel anlatımı bu dizinin neden “en iyi” lerden olduğunu açıklıyor. IMDB puanının 8.4 olduğunu da belirteyim. Bu kadar konunun nasıl iç içe ve başarılı bir şekilde anlatıldığına şaşıracaksınız. Her konu birbiriyle tutarlı, güzel bağıntılarla işlenmiş. Aynı zamanda duygusunu da seyirciye geçirebiliyor.

Konusu Ne?

Outlander, 1945 yılında yaşayan evli bir savaş hemşiresi olan Claire Randall’ın gizemli bir şekilde 1743 yılına yolculuğunu konu alıyor. Orada İskoç savaşçısı Jamie Fraser ile muhteşem bir aşka ve maceraya yelken açıyor. Diziyi izlerken onların aşklarını iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Çok yakışıklı bir erkek, çok güzel bir kadın ve yaşadıkları aşk sizi çok etkileyecek… Öyle ki, aşk bu ise ben ne yaşıyorum/yaşadım diye sorgulayacaksınız. Birbirine güvenmek, sevmek ve asla vazgeçmemek adına kendinize güzel doneler toplayacaksınız.

Şu anda Netflix’te ilk 4 sezonu var. İzlemeyenler için adeta hazine sandığı 🙂  5. Sezonun da onayını alan dizinin yeni sezonu, 16 Şubat 2020 tarihinde ekranda olacak.

Americano

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: