Sıfır Araç Almanın Tam Zamanı

2019’un bitmesine sayılı günler kala otomotiv sektöründe hareketlilik başladı. İçinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılardan dolayı otomobil alım satımı durağan bir döneme girmişti. Yeni yılın gelmesiyle beraber otomobil markaları ellerinde kalan 2019 model otomobilleri satmak için kredi kampanyalarına ve fiyat indirimine başladı, piyasa hareketlendi.

Her markanın web sitesinde ilk açılan sayfa ”Kampanyalar” 🙂 Bankalar da taşıt kredisi ile beraber faiz oranlarını yüzde 0.49 – 0.69 faiz aralığına çekerek bu hareketliliği destekliyor.

Araba almak isteyenler internette “Sıfır araba kampanyaları? Aralık ayı araba kampanyaları?” aramalarına başladı.  Peki araba almak için en uygun zaman hangi aylar? Fiyat açısından en uygun zamanlar Ocak ve Şubat ayları olarak bilinir. İkinci en uygun zaman Nisan- Mayıs aylarıdır. Son olarak da özellikle sıfır araç alacaklar Aralık ayında piyasayı hareketlendirir.

Neden Aralık ayı?

Aslında en önemli sebebi, markaların ellerinde kalan 2019 model otomobilleri elden çıkarmak istemeleri. Ödeme kolaylığı açısından bankalarla anlaşmalar, fiyatta indirimler hepsi bu yüzden. Aralık ayında aldığınız 2019 model sıfır araç, Ocak ayında tanıtımı yapılan yeni tasarımlı araçların da gelmesiyle eski olacak. Aslında araç sıfır ama bir yaşında gibi olacak.

İkinci bir neden olarak da yeni yıl ile birlikte tanıtımlarını yaptıkları yeni araçlarına yer açmak istemeleri. Yeni araçlar zamlı fiyatlarla satışa sunulur. Teknik donanım ve motor seçenekleri bu fiyat artışına neden olabilir ama asıl sebep tasarımla ilgilidir. Tasarım bakımından faklılıklar eklenen yeni araçlara  depolarda yer açmak gerekiyor.

Sıfır araç almak istiyorsanız Aralık ayının sonuna kadar devam eden bu kampanya sürecini takip edin. Bu kampanyalarda bütçelere göre değişen ödeme planları, ÖTV indirimi ve hurda teşvikiyle de birleşince sıfır araç almak daha da cazip hale geliyor.

Americano

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: