Efsane Dizi Lost…

Efsane yabancı dizi, denilince çoğunuzun ortak paydası eminim ‘Lost’ olur. Evet bir zamanların sürekli izlenen, yeni bölümü gelsin diye merak içinde beklenen, 6 sezon boyunca seyirciyi ekrana kilitleyen fenomen dizi Lost…

Lost’un yıllar geçmesine rağmen hafızalardan silinmeyen birçok sahnesi, merak uyandıran akıcılığı, flashbackler ile kurguladığı senaryosu oldukça ilgi çekmiştir. 

En iyi televizyon dizisi dalında Altın Küre ve Emmy ödülü alan Lost, 2000li yılların en çok izlenen, konuşulan ve hatta en çok komplo teorisi kurulan dizisi olmuştur. 

Gizemi, sembolü ve hatta yaratıcılığı da Lost dizisinden öğrenen çoktur. Bu dizi, dünya çapında efsaneleşmiş sahnelere tanık olmuştur.

Lost, Avustralya’dan Amerika’ya giden 815 sayılı Oceanic uçağının düşmesi sonucu bir adaya düşen 48 kişinin hayatlarını ve burada yaşadıkları maceraları anlatmaktadır. 

Bir doktor, bir tutuklu, bir loto talihlisi, eski ırak ordusu iletişim subayı, rock yıldızı, polis gibi farklı karakterlerde ve özellikte insanlardır her biri. Bu nedenle de her bölümde birinin hayatı ele alınmaktadır. 

Geçmişle gelecek arasında sıkışan hayatlar, şimdi zamanın gerçekliğinde kaybolmaktadır. 

Dizinin Final Sahnesi

Dizi toplamda 121 bölüm sürmüş. 2010 yılında final yapmıştır.

Çekimleri Hawaii adasında çekilen dizinin seyircisi en büyük hüsranı final sahnesinde yaşamıştır. Lost seyircisinin yıllardır söylemeye bıkmadığı en büyük eleştirisi olmuş final sahnesi. Bunun yanında 4.sezonla birlikte senaryonun sarpa sardığı da, izleyicilerin en büyük tepkilerinden biridir.

Gizli canavarlar, kutup ayıları, yabani hayvanlar, diğerleri diye adlandırılan bir grup insan, ambar, kara duman, Hurley’in milli piyangoyu kazanmasına sebep olan, ancak uğursuz sayılar dediği sayılar ve 108 sayısının gizemi, adayı ve Lost’u hatırlatan önemli sahnelerdir. 

Macera, gizem, aksiyon türünde olan dizinin yönetmenliğini, Dimon Lindolof ve J.J Abraws yapmıştır.

IMDB Puanı 8.3 tür.

İzlemeyenler, izlemeyi düşünenler, daha önce izleyenler…

Herkese iyi seyirler…

Latte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: