Cybertruck’a Yoğun İlgi

Tesla’nın yeni pick-up aracı Cybertruck’ın tanıtımı olaylı geçmişti. Yeni araç zırhlı ve kırılmaz cam olduğu iddiasıyla çıktı; tanıtımda kırılmaz denilen cam kırıldı. Tabi eleştiriler de peşinden geldi ama bu satışlara hiç yansımadı. Aksine rekor kırdı. Elon Musk twitter’dan bizzat paylaştı.

Elon Musk ön siparişi 146 bin olarak açıkladı. 2 gün sonra 200 bin olarak revize etti. Hafta sonunda bu sayı 325 bine ulaştı. Cybertruck depozitosunun ise 100 dolar olduğuna da belirtelim.

Peki nedir bu aracı bu kadar ilgi çekici yapan?

Tesla, Cybertruck’ın çeliğini kendisi üretiyor. Aracın dışı ultra sert paslanmaz çelikten oluşuyor. Camları güçlendirilmiş kırılmaz cam.

Büyük araç konumunda, 6 koltuklu ve oldukça geniş bir araç olan bu elektrikli pick-up’ı da Tesla yapmış oldu. Devamı da gelecek gibi duruyor. Cybertruck ailesi haline gelebilir, daha küçük versiyonları da çıkabilir.

Yaklaşık 2.9 saniyede 100 km/sa hıza çıkabiliyor. Farklı batarya seçenekleriyle Cybertruck, 400 km, 480 km ve 800 km gibi farklı hızlara çıkabiliyor.

Tek renk seçeneği olacağı düşünülüyordu ancak siyah ve beyaz gibi renk seçenekleri de olacak. Ön siparişleri alınan Cybertruck 39 bin 900 dolardan başlayan fiyatlara sahip ve 2021 yılında teslim edilmeye başlanacak.

Americano

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: