Joker’in Büyük Başarısı

Son dönemlerin en çok konuşulan filmlerinden biri olan Joker’in başarısı katlanarak devam ediyor. Dünya genelinde 1 milyar dolar gişe yapan ilk +18 film oldu.

+18 olarak vizyona giren ve en yüksek hasılata ulaşan Deadpool 2’ yu geride bıraktı. Gişede 1 milyar dolar barajını geçerek rekoru eline aldı. İzleyicilerin merakla beklediği Joker, Ekim ayında vizyona girmişti. Daha ilk 3 günden elde ettiği gişe hasılatıyla Ekim ayı rekorunu kırmıştı.

Gerilim ve dram türündeki Joker,  DS Comics karakterlerinden Batman’in en büyük düşmanı Arthur Fleck’in gençliğine göz atmamızı sağlıyor. Yapayalnızlık ve çaresizlik içinde psikolojik sorunları olan palyaçonun, acımasız bir katile dönüşümüne şahit oluyoruz.  Filmde Batman’in çocukluğunu da görüyoruz.

Harika Oyunculuk

Todd Philips in yönetmen koltuğuna oturduğu  Joaquin Phoenix’in başrolünde oynadığı Joker, seyircilerden tam not aldı. Özellikle Phoenix’in oyunculuğu filmin ötesine geçmiş durumda. Karşınızda kahkaha ile gülen, aynı anda da acı çeken biri var. Bu sahnelere ve gülüşüne çok çalışan oyuncuyu izlerken acı çekiyorsunuz. Sırf bu rol için 23 kilo verdiğini de söylemeden geçemeyeceğim.

Bu yüzden Oscar’ da “En İyi Erkek Oyuncu” olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Joker’in devam filmi çekilme ihtimali üzerine konuşmalar var. Phoenix’ in açıklamaları da bunu destekliyor.  Bakalım devam filmi gelecek mi?

Americano

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: