İstanbul’dan Kaçış Öyküsü…

Bu hafta sonu bir yerlere mi kaçsak? Yakın olsa… Çocuklar için de güzel mekanlar olsa… Onlar da eğlense… Bir de mangalımızı yaksak… Şehrin havasından sıyrılıp bir köy havası mı alsak… Eh, çok da uzak olmasa… Şöyle 1 ile 1 buçuk saat yol sürse diyorsan?

Harika bir önerimiz var?

Bu kaçışlarda tercihlerinizi Yuvacık Barajı ile sınırlandırmıyoruz tabii ki de. Daha bir çok seçeneği sitemizde görebileceksiniz.

Bugün ise sizlere İstanbul demeye bin şahit isteyen, yüz ölçümü bakımından da aslında İstanbul’un en büyük ilçesi olan ve sosyal anlamda da birçok aktivitede size yardımcı olabilecek Çatalca’yı anlatmaya çalışacağım.

Çatalca oldukça geniş bir alan üzerine kurulu, yeşilin sessizliğin huzurun olduğu bir ilçe. Çatalca’ya adım attığınız andan itibaren temiz bir köy havasıyla karşılaşıyorsunuz mesela. 

Köy yumurtası, taze günlük süt, sıcacık köy ekmeği, el yapımı mis gibi ürünleri satan abiler ablalar karşılıyor güler yüzüyle sizi. 

Çatalca’da çok sayıda piknik, sabah kahvaltısı, akşam yemeği alanları mevcut. Bu yönüyle de İstanbul’un turizm ilçelerinden biri sayılabilir aslında. 

Çatalca’da Neler Var?

Yemek kısmıyla sınırlı değil tabii ki…

Hizmet sektörü yelpazeyi genişletmiş olabildiğince…

Ters ev sunmuş müşteriye. Ata binme hizmeti ve flamingolar getirmiş. Küçük bir Hayvanat Bahçesi yaratmış. Özellikle ailelerin tercih edebileceği öyle güzel mekanlar yapmış ki hem çocukların hem ailelerinin mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlamışlar.

Eee, buralara kadar gelmişken Kemal Sunal Mağaralarını (İnceğiz Mağarası) görmeden gitmeyin. Adından da anlaşıldığı üzere Kemal Sunal filmlerinin birçoğu bu mağaralarda çekilmiş.

Çatalca’nın bildiğiniz üzere kapılarını Karadeniz kıyısına da aralıyor. Bu sebeple de Karadeniz suyunun hırçın denizinde plajları mevcut. Evcik plajı, Ormanlı plajı, Çilingoz plajı, Yalıköy plajı…

Buralar da denize girebilir. Karadeniz’e hasret kalanlar bir parça da olsa özlem giderebilirler.

Plaj isteyene plaj, ailece piknik isteyene piknik, hazır mangal isteyene mangal… Yani o civarlara gittiğinizde hizmet yelpazesi oldukça geniş. Bu da İstanbul’dan gelen aileler için cezbedici bir özellik.

Oraya kadar gitmişken bir günü de mis gibi havada kalarak geçireyim derseniz butik otelleri tercih edebilirsiniz.

Ayrıca yazımızı tamamlamadan güzel bir haber verelim. Ormanlı Plajı’nda artık yamaç paraşütü yapılıyor. İstanbul’da yamaç paraşütü için tek adres Çatalca Ormanlı Plajı.

Çatalca fotoğrafları için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Latte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: