En iyi Diziler

Garanti ediyorum bu dizilerin başından kalkamayacaksınız. Muhteşem oyunculuklar, müzikler ve kostümler ile koltuğa yapışacaksınız.Eğer siz de benim gibi  sabahtan akşama kadar dizi izleyip diziyi yaşayanlardansanız ve bu dizileri izlemediyseniz şu an sizin yerinizde olmak isterdim 🙂

Her biri hakkında sayfalarca yazabilirim ama bu bir top 10 listesi olduğu için direkt başlıyorum.

Outlander (2014) – imdb (8.4)

En son izlediğim ve içinde kaybolduğum bir dizi.  Diana Gabaldon’un kitabından uyarlanan Amerikan – İngiliz ortak yapımı harika dizi… Fantastik, romantik ve dram türünde olan bu dizi zamanda yolculuk, tarih, aşk ve savaş konularını işliyor ilk bölümünden itibaren kendinizi dizinin içinde buluyorsunuz.

Peaky Blinders (2013) – imdb (8.8)

1919 yılında İngiltere, Birmingham’daki bir suç çetesinin hikayesi… Birbirine bağlı aile üyelerinde oluşan Peaky Blinders ların gerçek hayatta yaşamış olması bu diziyi daha da ilgi çekici kılıyor. Suç ve dram konulu dizi sürpriz konuk oyuncuları ile sizi koltuğa yapıştıracak.

The Handmaid’s Tale (2017) – imdb (8.5)

Margaret Atwood Damızlık Kızın Öyküsü kitabından uyarlanmış, distopik bir dizi. Bütün hakları ellerinden alınmış kadınların sadece damızlık olarak kullanıldığı duygularınızı harekete geçiren dram,bilim kurgu, gerilim türünde sürükleyici bir dizi. Emmy ödüllerinde başta “Dram Dalında En İyi Dizi” ödülü olmak üzere toplamda 8 ödül kazandı.

Black Mirror (2011) – imdb (8.8)

Bu dizi diğerlerinde biraz farklı. Her bölüm farklı bir konu, farklı oyuncular ve farklı yönetmenler tarafından çekilmiş dram, bilim kurgu, gerilim türünde film tadında bir dizi. Ortak konu teknoloji, bilim diyebiliriz. “İleride bizi neler bekliyor” a kötü bir tablo çizse de kendinizi izlerken buluyorsunuz.

Chernobyl (2019) – imdb (9.5)

1986 yılında Ukrayna’da Çernobil nükleer santralindeki patlama ve sonrasında yaşananları konu eden mini dizi diyebiliriz. Dram, tarih ve gerilim türünde yaşananları şok içerisinde izleyeceksiniz.71. Emmy Ödüllerinde en iyi yönetmen, en iyi senaryo ve en iyi mini dizi ödüllerini kazandığını da belirtmeliyim 🙂

Sons of Anarchy (2008)- (8.6)

Amerika’da Sons of Anarchy adlı motosiklet çetesinin hikayesini konu alır. İllegal olaylara karışıp, büyüyerek giden bir olay örgüsü size içine alır. Suç, dram, gerilim türünde bağımlılık yaratan bir dizi. Müziklerinden özellikle bahsetmem gerekir. Müzikleri sizi alır götürür, konuya bağlar ve aradan yıllar geçse de açıp açıp dinlersiniz. Kendimden biliyorum 🙂

Breaking Bad (2008) – imdb (9.5)

En çok izlenen diziler arasında bol ödüllü suç, dram, gerilim türünde muhteşem bir dizi. Kendi halinde, başarılı bir öğretmenin hastalandıktan sonra yaşadığı olayları konu alır. Ölüme yaklaşmak onu korkusuz yapar hayattaki tek amacı ailesini rahat ettirme isteği olur.

Bates Motel (2013) – imdb (8.2)

 Sinema tarihinin en kült gerilim filmi olan Alfred Hitchcock’un “Psycho (Sapık)”  filmindeki ana karakteri Norman Bates’ in gençliğine ışık tutuyor. Dram, korku ve gizem unsurlarının işlendiği film bir katilin oluşumunu anlatıyor, müthiş akıcı bir dizi.

You (2018)- imdb (7.7)

Saplatılı bir aşkı konu alır, netflix yapımı akıcı bir dizidir.  Başta herşey çok romantik ve güzel gelirken sinsice izlenmenin sapıkça bir saplantıya dönüştüğü suç, drama ve romantik unsurları barındıran bir dizidir. Psikolojinizi bozan ama yine de kendinizi izlemekten de geri alamadığınız bir dizi.

Vikings (2013)- imdb (8.6)

Tarihten bildiğimiz Vikings’leri güzel bir kurguyla karşımıza çıkıyor. Basit bir çiftçiden korkusuz bir savaşçıya dönüşümü, aile ilişkileri, günlük yaşam  gibi bir çok konuyu işliyor. Aksiyon, macera ve drama türünde olan bu dizi başarılı kostüm ve makyaj ile sizi o döneme götürüyor.

              Burada size Game of Thrones, La Casa de Papel veya The Walking Dead’den bahsetmeyeceğim. Herkes biliyor ve izledi diye düşünüyorum 🙂 Spoiler vermeden kısaca anlattım, sizin yorumlarınızı merak ediyorum. Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşıp onları da bu batağa çekebilirsiniz 🙂

Americano

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
%d blogcu bunu beğendi: